phone  905 641 085 Kontakty
Nachádzate sa: Poradňa / Ako si správne vybrať káblový kanál?

Ako si správne vybrať káblový kanál?

Pri kúpe výškovo - nastaviteľného stola sa po jeho zmontovaní často môžeme dopracovať k otázke...Kde si dáme predlžovacie káble ? ...alebo ako si zapojím nabíjačku na telefón, lampu, odkiaľ napojím notebook?

...Otázok celkom dosť ale aké môže byť ich riešenie?

Väčšina stolov má po stolov doskou iba jeden žľab, v ktorom sú väčšinou vedené napájacie káble motorov a spojovacia tyč, ktorá spája ovládacie centrum jednotlivých motorov. Preto doporučujeme na takzvaný káblový balast (rôzne predlžovačky, nabíjačky...) káblové kanály. Tie slúžia na prehľadné uloženie a usporiadanie, aby ste mali v kábloch poriadok zbytočne neviseli a tiež ich mali zoradené podľa Vašich potrieb. Väčšinou sú káble z pracovnej plochy odvedené do káblových kanálov cez stolové prechodky, kde pod stovou doskou na pod nimi priamo naväzujú vhodne umiestnené káblové kanály.

Káblové kanály sú väčšinou z kovu, plastu alebo zo sieťoviny:

Kovové káblové kanály:

Kanály sú väčšinou farebne prisbôsobiteľné stolovým podnožiam. 

               

Plastové káblové kanály:

Plastové kanály sú väčšinou v čiernej alebo sivej farbe plastu. Majú rôzne dĺžky aj šírky kanálov. Možnosť montáže k stolom je buď nalepením pevnou obojstrannou lepiacou páskou k stolovej podnoži alebo spodnej časti stolovej dosky, alebo priloženými šrúbami k spodnej časti stolovej dosky.

Sieťovinové káblové kanály:

Sieťovinové káblové kanály sú väčšinou s pevnej sieťoviný a sú priehľadné. Majú rôzne dĺžky. Možnosť montáže k stolom je väčšinou priloženými šrúbami k spodnej časti stolovej dosky.

Káblové kanály máme váčšinou viac druhov priamo v kamennej predajni. Príďte si ich k nám pozrieť alebo sa poradiť ohľadne ich montáže. Tešíme sa na Vašu návštevu.