Detské rastúce stoly a stoličky, Kancelársky nábytok

 
Telefonický kontaktOnline chatVyhľadávanieMoje kontoNákupný košík00,00 €
Prihlasovacie meno:

Prihlasovacie heslo:

Nachádzate sa: Poradňa / Balančné sedenie

Balančné sedenie

Balančné stoličky ERCOLINO a kľakačka ROKKO.

Prečo práve balančné stoličky a aké sú vlastné výhody sedenia na balančných stoličkách?  

   Túto otázku si kladie stále viac ľudí, ktorí dennodenne sedia za počítačom a prichádzajúce bolesti chrbta im dávajú stále viac jasne najavo, že to ich telu neprospieva. Žiaľ zmena životního stylu so sebou prináša aj zmeny v požiadavkách na sedenie. Stále viac ľudí sa začína zaujímať ako znížiť napätie svalov a bolesti chrbta pri práci v sede.

TAK SA NA TO POĎME POZRIEŤ :-)

    Aktívne sedenie na stoličkách ERCOLINO alebo kľakačke ROKKO od sediaceho vyžaduje neustále udržovanie balansu (rovnováhy), nestabilnou základňou (výkyv dopredu/dozadu a do strán) a neustálym pružením čo je ergonomicky veľmi pozitívne, podporuje dynamické, správne a flexibilné pozície sedu, udržuje bystrú a jasnú myseľ, podporuje dynamický a pružný postoj, chráni prirodzenú, fyziologickú štruktúru chrbtice a to hlavne v oblasti bedrovej chrbtice. Vykývné stoličky MAYER NEST nie sú určené na dhodobé viachodinové sedenie, ale sú vynikajúcou ergonomickou alternatívou na striedanie sedu kvôli zaťaženiu iných svalových partií k dobrej ergonomickej stoličke nakoľko sú na nestabilnom výkyvnom podstavci s bezpečnou protišmykovou úpravou, sú relatívne malé a ľahké a nezaberajú toľko miesta ako bežné kancelárske stoličky. Sedenie na týchto stoličkách umožňuje pohyblivosť panvy, trupu a horných končatín, pričom znižuje problémy s bedernými a krčnými stavcami a ztuhnutými ramenami. Ich široké využitie nájdeme ako opory sedenia/státia v kuchyni pri kuchynských linkách, barových pultoch, pri krátkodobom sedení pri počítači ale len pri oddychovom posedávaní v izbe. Výborné využitie balančných stoličiek je aj napríklad pri kratších poradách na pracovisku, recepciách alebo ako doplnkové prísediace sedenie, ktoré nezaberá veľa miesta. Na našej kamennej predajni v Košiciach sú Vám k dispozícií na vyskúšanie vždy minimálne 2 vzorky stoličiek ERCOLINO spolu s kľakačkou ROKKO. 

Sedenie na balančných stoličkách posilňuje duševné pohodu, predchádza problémom kvôli zlému držaniu tela,chráni prirodzenú fyziologickú štruktúru chrbtice, balančný pohyb pomáha cirkulácií krvi, ktorá vyživuje telo a mozog, zvyšuje koncentráciu a pomáha nájsť vnútornú rovnováhu. Toto aktívne sedenie vyžaduje neustále udržovanie balančnej rovnováhy a je ergonomicky veľmi pozitívne, udržuje bystrú myseľ a podporuje dynamický a pružný postoj a núti inštinktívne sedieť zdravšie. Dynamicky pre správne a pružné držanie tela, lepšiu koncentráciu a výkon, umožňuje lepšie rozširovanie hrudníka a dáva prednosť bráničnému dýchaniu, umožňuje mobilitu panvy, trupu a horných končatín, čo pomáha znížiť problémy s bedrovou a krčnou chrbticou.

PROGRAM NEST-NATURE BOL VYROBENÝ S REŠPEKTOM K PRÍRODE.

Pri výrobe balančných stoličiek platia prísne zásady na drevo z ktorého sú vyrábané. Vyrábajú sa len z certifikovaného dreva (FSC), kde platí, že vyrúbaného/vyťaženého dreva môže byť len toľko, koľko bolo zasadeného. Všetky stoličky s programu NEST NATURE sú vyrobené v Európe a pri ich úprave nie sú používané žiadne lepidlá ani laky. Všetky balančné stoličky sú povrchovo naolejované prírodným olejom.

SEDÁKY STOLIČIEK SA VYRÁBAJÚ V TROCH ROZNYCH VERZIÁCH VYHOTOVENIA:

- celodrevený sedák bez čalúnenia
- čalúnený sedák zo 100% strižnej ovčej vlny s kokosovou výplňou alebo 100% polyester s kokosovou výplňou
- čalúnený ergonomicky tvarovaný sedák 3D zo 100% polyesteru

PRE KOHO JE URČENÉ SEDENIE NA BALANČNÝH STOLIČKÁCH?

Sedenie na balančných stoličkách je vhodné už od cca.4 rokoch veku, samozrejme tu treba prihliadať aj na telesné proporcie dieťaťa (výška a váha) na najnižší model SMALL, ale veľkostne sú modely prispôsobené tak aby vyhovovali väčšine ľudí vzhľadom k ich telesným proporciám.

Stoličky modelovej rady NEST NATUR sa vyrábajú v týchto veľkostiach:

 Veľkosť SMALL s pevnou výškou sedu sedu 36 cm.
 Veľkosť MEDIUM s pevnou výškou sedu sedu 46 cm.
 Veľkosť BIG s pevnou výškou sedu sedu 56 cm.
 Veľkosť READY s nastaviteľnou výškou sedu v šiestich polohách 52 - 71 cm.

KĽAKACIA BALANČNÁ STOLIČKA ROKKO (KĽAKAČKA)

      Na zmenu sedenia a zaťaženia iných svalov ako na klasickej stoličke existuje elegantné riešenie, ktoré preverili desaťročia priamo v praxi. Je ním kľakacia stolička (kľakačka). Človek pri nej zaujme polohu, ktorá je mimoriadne pohodlná a umožní držať chrbticu a svalstvo okolo nej v ideálnom tvare, bez prílišného namáhania. I keď sa to nezdá, sedenie na kľakačke je vyriešené tak, že človek nepociťuje bolesti ani nepríjemné tŕpnutie v chrbte, ktoré poznajú tí, čo majú sedavé zamestnania. Váha je rovnomerne rozložená medzi predkolenie a zadok, takže ani po dlhšom sedení necítite bolesti v chrbte. Mnohí ľudia sa len vďaka zmene spôsobu sedenia vyhli invalidite či operácii.

 

DOPRAJTE SI BALANČNÉ SEDENIE PRE VYŠŠIU AKTIVITU SVALOV PRI SEDENÍ.
Balančné stoličky NEST-NATURE máme trvalo k vyskúšaniu na našej predajni.