phone  905 641 085 Kontakty
Nachádzate sa: Poradňa / Balančné sedenie

Balančné sedenie

Balančné stoličky ERCOLINO a kľakačka ROKKO.

Prečo práve balančné stoličky a aké sú vlastné výhody sedenia na balančných stoličkách?  

   Túto otázku si kladie stále viac ľudí, ktorí dennodenne sedia za počítačom a prichádzajúce bolesti chrbta im dávajú stále viac jasne najavo, že to ich telu neprospieva. Žiaľ zmena životního stylu so sebou prináša aj zmeny v požiadavkách na sedenie. Stále viac ľudí sa začína zaujímať ako znížiť napätie svalov a bolesti chrbta pri práci v sede.

TAK SA NA TO POĎME POZRIEŤ :-)

    Aktívne sedenie na stoličkách ERCOLINO alebo kľakačke ROKKO od sediaceho vyžaduje neustále udržovanie balansu (rovnováhy), nestabilnou základňou (výkyv dopredu/dozadu a do strán) a neustálym pružením čo je ergonomicky veľmi pozitívne, podporuje dynamické, správne a flexibilné pozície sedu, udržuje bystrú a jasnú myseľ, podporuje dynamický a pružný postoj, chráni prirodzenú, fyziologickú štruktúru chrbtice a to hlavne v oblasti bedrovej chrbtice. Vykývné stoličky MAYER NEST nie sú určené na dhodobé viachodinové sedenie, ale sú vynikajúcou ergonomickou alternatívou na striedanie sedu kvôli zaťaženiu iných svalových partií k dobrej ergonomickej stoličke nakoľko sú na nestabilnom výkyvnom podstavci s bezpečnou protišmykovou úpravou, sú relatívne malé a ľahké a nezaberajú toľko miesta ako bežné kancelárske stoličky. Sedenie na týchto stoličkách umožňuje pohyblivosť panvy, trupu a horných končatín, pričom znižuje problémy s bedernými a krčnými stavcami a ztuhnutými ramenami. Ich široké využitie nájdeme ako opory sedenia/státia v kuchyni pri kuchynských linkách, barových pultoch, pri krátkodobom sedení pri počítači ale len pri oddychovom posedávaní v izbe. Výborné využitie balančných stoličiek je aj napríklad pri kratších poradách na pracovisku, recepciách alebo ako doplnkové prísediace sedenie, ktoré nezaberá veľa miesta. Na našej kamennej predajni v Košiciach sú Vám k dispozícií na vyskúšanie vždy minimálne 2 vzorky stoličiek ERCOLINO spolu s kľakačkou ROKKO. 

Sedenie na balančných stoličkách posilňuje duševné pohodu, predchádza problémom kvôli zlému držaniu tela,chráni prirodzenú fyziologickú štruktúru chrbtice, balančný pohyb pomáha cirkulácií krvi, ktorá vyživuje telo a mozog, zvyšuje koncentráciu a pomáha nájsť vnútornú rovnováhu. Toto aktívne sedenie vyžaduje neustále udržovanie balančnej rovnováhy a je ergonomicky veľmi pozitívne, udržuje bystrú myseľ a podporuje dynamický a pružný postoj a núti inštinktívne sedieť zdravšie. Dynamicky pre správne a pružné držanie tela, lepšiu koncentráciu a výkon, umožňuje lepšie rozširovanie hrudníka a dáva prednosť bráničnému dýchaniu, umožňuje mobilitu panvy, trupu a horných končatín, čo pomáha znížiť problémy s bedrovou a krčnou chrbticou.

PROGRAM NEST-NATURE BOL VYROBENÝ S REŠPEKTOM K PRÍRODE.

Pri výrobe balančných stoličiek platia prísne zásady na drevo z ktorého sú vyrábané. Vyrábajú sa len z certifikovaného dreva (FSC), kde platí, že vyrúbaného/vyťaženého dreva môže byť len toľko, koľko bolo zasadeného. Všetky stoličky s programu NEST NATURE sú vyrobené v Európe a pri ich úprave nie sú používané žiadne lepidlá ani laky. Všetky balančné stoličky sú povrchovo naolejované prírodným olejom.

SEDÁKY STOLIČIEK SA VYRÁBAJÚ V TROCH ROZNYCH VERZIÁCH VYHOTOVENIA:

- čalúnený sedák zo 100% strižnej ovčej vlny s kokosovou výplňou alebo 100% polyester s kokosovou výplňou
- čalúnený ergonomicky tvarovaný sedák 3D zo 100% polyesteru

PRE KOHO JE URČENÉ SEDENIE NA BALANČNÝCH STOLIČKÁCH?

Sedenie na balančných stoličkách je vhodné pre každého, kto nechce sedieť strnulo, ale dynamicky zo zapojením veľkej časti svalov celého tela. Modely sú veľkostne prispôsobené tak aby vyhovovali väčšine ľudí (typom postáv) vzhľadom k ich telesným proporciám.

Stoličky modelovej rady NEST NATUR sa vyrábajú v týchto veľkostiach:

 Veľkosť MEDIUM s pevnou výškou sedu sedu 46 cm. Viac o stoličkách NEST MEDIUM TU.
 Veľkosť READY s nastaviteľnou výškou sedu v šiestich polohách 52 - 71 cm. Viac o stoličkách NEST READY TU.

KĽAKACIA BALANČNÁ STOLIČKA ROKKO (KĽAKAČKA)

      Na zmenu sedenia a zaťaženia iných svalov ako na klasickej stoličke existuje elegantné riešenie, ktoré preverili desaťročia priamo v praxi. Je ním kľakacia stolička (kľakačka). Človek pri nej zaujme polohu, ktorá je mimoriadne pohodlná a umožní držať chrbticu a svalstvo okolo nej v ideálnom tvare, bez prílišného namáhania. I keď sa to nezdá, sedenie na kľakačke je vyriešené tak, že človek nepociťuje bolesti ani nepríjemné tŕpnutie v chrbte, ktoré poznajú tí, čo majú sedavé zamestnania. Váha je rovnomerne rozložená medzi predkolenie a zadok, takže ani po dlhšom sedení necítite bolesti v chrbte. Mnohí ľudia sa len vďaka zmene spôsobu sedenia vyhli invalidite či operácii. Viac o kľakačkách si môžete prečítať a navoliť farbu presne podľa Vašej predstavy TU.

 

DOPRAJTE SI BALANČNÉ SEDENIE PRE VYŠŠIU AKTIVITU SVALOV PRI SEDENÍ.
Balančné stoličky NEST-NATURE máme trvalo k vyskúšaniu na našej predajni.