phone  905 641 085 Kontakty
Nachádzate sa: Poradňa / Niekoľko dobrých rád z našich dlhoročných skúseností

Niekoľko dobrých rád z našich dlhoročných skúseností

Najdôležitejšia rada je, že každú stoličku si musíme pred kúpou vyskúšať, či je vhodná na to na čo ju potrebujeme a spĺňa nároky na nastavenie na Váš typ postavy (dobrý predajca Vám nechce stoličku za každú cenu vnucovať a predať, ale poradiť Vám a doporučiť Vám čo najlepší model stoličky vhodný pre Váš typ postavy) 

Jednoznačne najlepšie pre dlhodobé sedenie je dynamické/aktívne (v nezablokovanej polohe mechaniky) sedenie, aby nám svalstvo pri sedení stále pracovalo...nebojte sa, nemusí sa každý diel stoličky zákonite kývať do všetkých strán :-) ...len je dobré ak mechaniku nefixujeme a máme stále uvoľnenú, aby bolo svalstvo minimálne chrbta stále aktivované...že stále nerozumiete ako to je ? ....OK, jasné, že Vám to ukážeme, príďte k nám na predajňu a budete v tom mať hneď jasnejšie ;-)

Zadok sediaceho musí byť pri sede posunutý čo najviac do zadnej časti sedadla stoličky, aby sa chrbát  opieral kontaktne minimálne v bedrovej časti chrbtovej opierky stoličky. Máte pociť, že podopretie v bedrovej časti je pre Vás slabé a potrebujete (vyhovovalo by Vám viac) ak by bolo lepšie/pohodlnejšie/silnejšie? Potom jednoznačne pozerajte po modely s nastaviteľnou bedrovou opierkou (napr. systémom schukra, air pumpa).

Aj pri kúpe dobrej ergonomickej stoličky sa musíme naučiť využívať jej jednotlivé prvky komponentov stoličky, nakoľko sa veľakrát stáva, že nesprávnym nastavením stoličky si môže sediaci skôr pohoršiť ako zlepšiť správne návyky zdravšieho sedenia (tým pádom aj dopad na Vaše zdravie).

Nie ste na to veľakrát zvyknutý a väčšina modelov Vám dovoľuje sedieť na stoličke tak ako sa Vám chce, ale pre dlhodobé sedenie sú viac vhodné také modely stoličiek, ktoré Vám nedovolia sadnúť si nesprávne, nakoľko samotné tvarovanie stoličky je vyvinuté tak, aby si sediaci sadol presne tam kam mu to jednotlivé zóny stoličky dovolia (pri nesprávnom sede by sediaceho tvarovanie stoličky tlačilo a nútilo by ho presadnúť).Takúto možnosť Vám ponúkajú napr. modely stoličiek THERAPIA (na predajni máme vystavených vždy minimálne 15 kusov pre rôzny typy postáv, kde si vyberie drvivá väčšina ľudí).

Treba si uvedomiť, že sedenie nie je tá najlepšia poloha pre pre naše telo a určite mu najviac prospieva, ak sú zapojené do pohybu všetky svalové partie (napr.chôdza, beh,proste jedným slovom nedovoľte Vašim svalom tuhnúť), preto ak je sedenie Vašou dennodennou činnosťou, snažte sa čo najčastejšie o zmenu polohy Vášho tela (na chvíľu na stoličke ponaťahujte, alebo si na stoličke zacvičte, trochu sa poprechádzajte, určite je veľmi dobrá vec výškovo nastaviteľný stôl (myslím, stôl pri ktorom viete pracovať aj keď sedíte na stoličke aj keď stojíte na nohách). Skúste sa inšpirovať modelmi výškovo nastaviteľných stolov z našej ponuky.